tel. 600 899 937                 Poniedziałek - Piątek ( 08.00 - 21.00 )

Image

Fizykoterapia

jedna z form fizjoterapii i część medycyny fizykalnej, w której na organizm oddziałuje się rozmaitymi bodźcami fizycznymi, pobieranymi z natury lub wytwarzanymi specjalnymi urządzeniami.
FIZJOTERAPIA KINEZIS
Gabinet fizjoterapii

Zalety fizykoterapii

Fizykoterapia stymuluje układ odpornościowy i pobudza organizm do walki z różnymi stanami chorobowymi, na przykład obrzękami, stanami zapalnymi o różnym podłożu (przede wszystkim za pomocą fizykoterapii leczy się jednak stany zapalne spowodowane zmianami zwyrodnieniowymi w kręgosłupie ) i wysiękami po urazach. Fizykoterapia pobudza procesy odnowy tkanek i gojenia, dlatego często wykorzystywana jest jako leczenie pomocnicze w różnorakich urazach, w tym po urazach związanych z uprawianiem sportu.    

Usługi fizykoterapii w naszym gabinecie

Elektroterapia

dziedzina fizykoterapii zajmująca się leczeniem objawowym schorzeń m.in.     
układu ruchu i neurologicznych za pomocą różnego rodzaju prądów leczniczych, w którym wykorzystuje się do leczenia prąd stały, modulowane prądy średniej częstotliwości oraz prądy impulsowe małej i średniej częstotliwości.
Celem elektroterapii jest złagodzenie bólu i poprawienie ukrwienia stymulowanej tkanki. Przyspiesza wchłanianie obrzęków i wysiękówśródstawowych.

Sonoterapia

jest metodą leczenia, która stosuje mechaniczną falę ultradźwiękową o wysokich częstotliwościach – w fizykoterapii są to częstotliwości 1 i 3 MHz. Zabieg polega na oddziaływaniu tych fal – ciągłych, bądź pulsujących – na chore miejsce i wykonaniu mikro masażu tkanek. Oddziaływanie fal ultradźwiękowych przynosi wiele korzystnych dla organizmu efektów m.in.pobudzane są procesy utleniania komórkowego, zmieniane są czynności błon komórkowych, czy też zmienia się szybkość przewodzenia włókien nerwowych.

Laseroterapia

to metoda fizykoterapii polegająca na naświetlaniach powierzchni ciała, miejscowych (punktowych) lub na większych obszarach, w celu osiągania skutków terapeutycznych dzięki pobudzeniu (biostymulacji) komórek energią promieniowania laserowego. Charakterystyczne cechy, odróżniające laseroterapię od innych zastosowań laserów w medycynie, to działanie w celu wywołania pobudzenia komórek, a nie ich niszczenia.