tel. 600 899 937                 Poniedziałek - Piątek ( 08.00 - 21.00 )

Image

Terapia wad postawy

polega na dokładnej ocenie postawy ciała dziecka przez fizjoterapeutę. Sama terapia składa się z kilku elementów. Podczas indywidualnej sesji terapeutycznej dziecko, pod nadzorem terapeuty, wykonuje określone asymetryczne bądź symetryczne ćwiczenia, korygujące zdiagnozowane nieprawidłowości. Ponadto terapeuta pracuje z dzieckiem manualnie, rozluźniając napięte tkanki, rozciągając przykurczone mięśnie, bądź aktywując te osłabione. Niezwykle ważne, a jednocześnie sprawiające dzieciom najwięcej radości, są ćwiczenia na niestabilnym podłożu. Kolejnym bardzo istotnym elementem terapii jest praca dziecka nad samodzielną korekcją postawy przed lustrem.
FIZJOTERAPIA KINEZIS
Gabinet fizjoterapii

Wybrane usługi terapii wad postawy w naszym gabinecie

Gimnastyka korekcyjna

określana jest jako część wychowania fizycznego. Mimo to gimnastyka korekcyjna jest specyficzną formą ćwiczeń, w których ruch został w pewnej mierze podporządkowany celom terapeutycznym. Stosowane tu zestawy ćwiczeń mają doprowadzić do korekcji postawy ciała. To powoduje, że specyficzne są również zasady i metody stosowane w gimnastyce korekcyjnej.

Leczenie skolioz

jest jedną z form terapeutycznych stosowanych u dzieci i młodzieży z bocznym skrzywieniem kręgosłupa. Opiera się na kompleksowym oddziaływaniu na układ bierny i czynny stabilizujący kręgosłup a także na układ nerwowy kontrolujący te struktury.